info@elitontarti.com.tr
whatsapp

Hemen arayın!

TUPUNATRON - Mezbahada kümes hayvanlarının ayrıştırılması ve derecelendirilmesi

TUPUNATRON - Mezbahada kümes hayvanlarının ayrıştırılması ve derecelendirilmesi

Yayın Tarihi: 09.05.2019
Anasayfa > Uygulamalar > Ağırlığa göre kontrol ve sıralama > TUPUNATRON - Mezbahada kümes hayvanlarının ayrıştırılması ve derecelendirilmesi

Müşteri

Tupunatron, SCAIME'nin Orta Amerika'da tartım ve otomatik sistemler konusunda uzmanlaşmış bir entegratör ortağıdır. Yük hücreleri ve tartı terminalleri, PLC'ler ve gıda işleme gibi her türlü endüstriyel uygulama için denetim sistemleri dahil olmak üzere komple çözümler tasarlar ve sunar.

tupunatron-poulets

Gereksinimi

Kesimden sonra tavuk paketleme otomasyonu çerçevesinde, müşterinin ihtiyacı tavukları otomatik olarak ağırlık bandına göre sıralamaktı. Bu işlemi gerçekleştirmek için operatör farklı ağırlık bantlarını ve ilgili ürünleri tanımlar. Her bir tavuk, ray boyunca çok hızlı bir şekilde süspansiyon haline getirilir ve aktarılır. 
Kesinti olmadan, sistem tavuğu tam olarak tartmalı ve uygun bölüme yerleştirmelidir.

SCAIME çözümü

SCAIME ve TUPUNATRON, PLC'nin askıya alınmış konveyörü kontrol ettiği komple bir çözüm sunarken, dinamik tartım eNod3-C kontrol cihazı tarafından yönetilir.ENod3-C, titreşimlerin etkisini azaltmak için dijital filtreleme yapar ve tüm dinamik tartım işlemini kontrol eder. Her zaman bir kanca yük hücresinin üzerinden geçtiğinde, eNod3-C tavuğun ağırlığını hesaplar ve bu değeri PLC'ye gönderir, bu da tavuğu uygun bölüme çıkarır.

 

 

İLGİLİ ÜRÜNLER