info@elitontarti.com.tr
whatsapp

Hemen arayın!

İndikatör nedir? İndikatör nasıl çalışır? İndikatör modelleri nelerdir?

İndikatör

Anasayfa > İndikatör nedir? İndikatör nasıl çalışır? İndikatör modelleri nelerdir?

İndikatör nedir? İndikatör nasıl çalışır? İndikatör modelleri nelerdir? İndikatör seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar? İndikatör özellikleri nelerdir? İndikatör kullanım amacı nedir? İndikatör nerelerde kullanılmalıdır? Kullanım alanına göre doğru indikatör nasıl seçilir? Endüstriyel indikatör nedir? Su korumalı endüstriyel indikatör nedir? Ağırlık tartım indikatörü nedir? Fiyat hesaplamalı indikatör nedir? Sayıcı indikatör nedir? Patlamaya karşı dayanıklı indikatör nedir?

 

İndikatör (ağırlık göstergesi) nedir? İndikatör loadcellden yani yük hücresinden gelen elektrik sinyallerini bizim anlayabileceğimiz görünüme dönüştüren bir cihazdır. Loadcell üzerine ağırlık uygulandığında indikatöre artı yönde bilgi yollar ve indikatör üzerindeki değer artar. Loadcell üzerinden ağırlık alındığında ise indikatöre eksi yönde bir bilgi gelir ve indikatör üzerinde yazan değer azalır.

 İndikatör uygulama alanları nerelerdir? İndikatörlerin tartım yapılan her alanda bulunması gerekir. Örneğin dolum işlemi gerçekleştirilen bir ortamda ne kadar ürün dolumu yapılması gerekir, yapılacak dolumun ne kadarı hassas ne kadarı kaba dolum olmalıdır, ya da hangi üründen ne kadar dolum yapılacak gibi işlemleri kontrol ve takip etmek için indikatör kullanmamız gerekir. Röle çıkışlı indikatörler ile dolumun başlangıç, bitiş ve hassasiyetini kolaylıkla ayarlayabilir ve kontrol edebiliriz. Endüstriyel indikatörler, dolum işlemlerinde kullanılırlar. Su korumalı endüstriyel indikatörler, su altında kalabilecek tehlikeli ortamlarda kullanılırlar. Ağırlık tartım indikatörleri, ağırlığını ölçmek istediğimiz ürünlerde kullanılırlar fiyatları daha uygundur. Fiyat hesaplamalı indikatörler market ve benzeri fiyat görmek istediğimiz ortamlarda kullanılırlar. Sayıcı indikatörler belli ürünlerin sayısını, ağırlık üzerinden hesaplamak için kullanılırlar. Patlamaya dayanıklı indikatörler her hangi bir patlama durumunun gerçekleşebileceği ortamlarda kullanılırlar, bu ortamlarda oldukça güvenli ve hassas ölçüm yapabilir.

İndikatör seçiminizde en önemli faktör, faaliyet göstermiş olduğunuz iş sektörüdür. Aynı zamanda işlem yapacağınız ürününde etkisi büyüktür. Doğru indikatör seçimini yaparak işinizi kolaylaştırıp kalitenizi yükseltebilirsiniz. İndikatör seçimi, indikatör arızası, indikatör fiyatları, dolum makineleri, dolum işlemleri için telefon numaralarımızdan bize ulaşabilir internet sitesi üzerinden teklif alabilirsiniz.

İLGİLİ ÜRÜNLER