info@elitontarti.com.tr
whatsapp

Hemen arayın!

Load cell (Yük Hücresi) Nedir? Nasıl Çalışır? Loadcell İncelemesi

Yük Hücreleri

Anasayfa > Load cell (Yük Hücresi) Nedir? Nasıl Çalışır? Loadcell İncelemesi

Lodcell nedir? Load cell nasıl çalışır? Load cell çalışma mantığı nasıl işler? Loadcell kullanım amacı nedir? Load cell kullanırken nelere dikkat edilmelidir? Load cell seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Loadcell nerelerde kullanılmalıdır? Kullanım alanına göre doğru loadcell nasıl seçilir? Platform tipi load cell nerelerde kullanılır? Lama tipi loadcell nerelerde kullanılır? S tipi loadcell nerelerde kullanılır? Dijital yük hücreleri nerelerde kullanılır? Kamyon ve tank tartımı loadecller nerelerde kullanılır? Yassı tip loadcell nerelerde kullanılır? Patlamaya dayanıklı loadcell nerelerde kullanılır? Özel yük hücreleri nerelerde kullanılır? Kamyon kantarı tip loadcell nerelerde kullanılır? Strengeç nedir? Strengeç nasıl kullanılır? Srengeçin loadcell üzerindeki önemi nedir?

 

Load cell (yük hücresi) nedir? Load cell üzerine uygulanan kuvveti elektrik sinyallerine çevirerek bizim anlayabileceğimiz bir görünüme dönüştüren sensördür. Loadcell üzerine bir baskı uygulandığı zaman loadcellin iç kısmında bulunan wheatstone köprüsü bu uygulanan basıncı algılar ve uygulanan basınca orantılı olarak uçlarında çıkış sinyali üretir. Bu çıkış sinyali indikatör ya da başka bir görüntüleyici kullanarak bizim görüp anlayabileceğimiz bir formata dönüştürülür.

 

Loadcell uygulama alanları nerelerdir? Load cell tartım yapılacak her alanda bulunmaktadır, örneğin hassas ölçüm yapılması gereken bir labaratuvarda, alışveriş yaptığımız bir iş yerinde, ve endüstriyel işlem yapan bir fabrikada… tartım işleminin gerçekleştiği her ortamda loadcell bulunmaktadır. Load cell seçimi yaparken en önemli faktör yaptığınız iş ve ölçmek istediğniz üründür. örneğin Lama tipi loadcell silo tartımımda, Platform tipi loadcell platform kullanılan yerlerde, S tipi loadcell askı bunker uygulamalarında, yassı tip loadcell güçlü yapısı nedeniyle tank tartımlarında, dijital yük hücresi çok daha az hata istenilen yerlerde, kamyon ve tank tipi loadcell kamyon ve tank tartımında, patlamaya karşı dayanıklı loadcell patlama olasılığı olan yerlerde, kamyon kantarı tip loadcell kamyon kantarlarında, özel yük hücreleri özel tasarım gerektiren yerlerde, loadpins vinçlerde, montaj kitleri loadecell montajı yapılacak yerlerde kullanılır.  Load celli monte etmek istediğiniz konumda aynı koşullara bağlıdır. Loadcellin yanlış yere monte edilmesi durumunda istenmeyen sonuçlar ortaya çıkacaktır. Loadcell seçimi kadar loadcellin uygulama kısmı da oldukça önemli ve dikkat isteyen bir iştir.

 

Loadcell seçiminizi yaparken doğru ve kaliteli loadcell seçtiğiniz durumda yaptığınız işlemlerde daha verimli, kararlı, pratik ve doğru sonuçlar alarak işinizi kolaylaştırıp aynı zamanda iş kalitenizi de yükseltmiş olursunuz. Loadcell seçimi, loadcell fiyatları, loadcell çeşitleri, loadcell kurulumu, loadcell arızası, dolum makineleri, dolum işlemi, dolum loadcelleri, indikatör, indikatör fiyatları, indikatör modelleri gibi konularda destek almak için telefon numaralarımızdan bize ulaşabilir, internet sitemizden teklif alabilirsiniz

İLGİLİ ÜRÜNLER