info@elitontarti.com.tr
whatsapp

Hemen arayın!

Tartı Nedir? Terazi Nedir? Terazi Nasıl Çalışır?

Teraziler

Anasayfa > Tartı Nedir? Terazi Nedir? Terazi Nasıl Çalışır?

TARTI NEDİR?

Tartı nedir? Tartı nasıl çalışır? Tartı fiyatları ne kadar? Tartı modelleri? Tartı seçimi? Tartı markaları? Tartı kaç kilo olmalıdır? Hassas tartı modelleri? Terazi nedir? Terazi nasıl çalışır? Terazi fiyatları? Terazi modelleri? Terazi kapasiteleri? Terazi kiloları? Terazi nerelerde kullanılır? Terazi çalışma mantığı nedir? Terazi markaları nelerdir? yüksek kapasiteli terazi fiyatları? Hassas terazi fiyatları ne kadar? Baskül nedir? Baskül nasıl çalışır? Baskül fiyatları ne kadar? Loadcell nedir? İndikatör nedir? Yüksek kapasiteli baskül fiyatları? Düşük kapasiteli baskül fiyatları? Hassas baskül fiyatları? Vinç kantarı nedir? Vinç kantarı fiyatları? Vinç kantarı kapasiteleri ne kadardır? Vinç kantarı nerelerde kullanılır?

 

Tartı nedir? Tartım yapan her hangi bir cihaza tartı denir. Tartı genel olarak bir loadcell ve bir göstergeden oluşur. Loadcell ağırlığı koyduğumuz platformun altında kalan elektronik bir devre elemanıdır. Ağırlığı platform üzerine koyduğumuz anda loadcell üzerinde oluşan milimetrik gerilmeler sayesinde loadcell elektrik sinyalleri üretir ve bu sinyalleri göstergeye yollar. (Üzerinde sıfırlama tuşu, dara alma tuşu, ayarlama tuşu ve ağırlığı gösteren bir ekran bulunan cihaza gösterge denir.) Gösterge loadcellden gelen bu elektrik sinyallerini çözümleyerek ekranda bizim anlayabileceğimiz kilogram formatına dönüştürür.

 

Terazi nedir? Terazi tartım cihazlarının en düşük kapasitede olanıdır. teraziler genellikle hassas tartım gerektiren iş yerlerinde kullanılırlar. Miligram cinsinden yüksek kilogramlara kadar kapasiteleri vardır. Terazide gösterge ve loadcell aynı kasa içinde bulunurlar. Genellikle loadcell, kefe ve göstergeden oluşur. Kefe üzerine ağırlık konulduğunda göstergede ki değer artar, yük alındığında sistem ters yönde işler.

 

 

Baskül nedir? Yüksek kapasitede tartım yapan cihazlardır. Yapı olarak indikatör, loadcell ve kefeden oluşurlar. Basküllerde en önemli husus doğru loadcell ve doğru indikatörü seçmektir. Kaç kiloda tartım yapmak istiyorsak o kiloya uygun loadcell seçimi yapmamız gerekir. İndikatör seçiminde ise ortama bağlı olarak su geçirmez, toz geçirmez gibi özelliklere bakmamız gerekir. Loadcell ve indikatör seçimini doğru yaptığınız takdirde cihazınızı uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

Vinç kantarı nedir? Tartım işleminin en yüksek kapasitede tartım yapan cihazıdır. Vinç kantarları genellikle çok yüksek kapasitede ölçüm yapma gereği duyan, ve yüksek hacimli tartım işlemleri gerçekleştiren firmalarda kullanılır. Vinç kantarı askılı sistem mantığı ile çalışır, altında bulunan kancaya yada mapa ya yük asılır ve ağırlığı gösterir. Genellikle yerden yüksek olduğu için sıfırlama, dara alma işlemlerini gerçekleştirmek için kumanda tercih edilir. Ekranda ki  yazının rahat okunabilmesi için ışıklı büyük göstergesi bulunmaktadır. Ağır yüklerde çalıştığı için sağlam şasi ve toza neme karşı dayanıklı bir yapısı vardır.

İLGİLİ ÜRÜNLER